Wojtek Wolski na Olimpiadzie w Pjongczangu

Wojtek Wolski to znany wszystkim fanom hokeja na lodzie kanadyjski hokeista polskiego pochodzenia. Ten urodzony w Zabrzu napastnik gościł w murach naszej szkoły w kwietniu zeszłego roku. Spotkanie ze sportowcem tego formatu sprawiła wtedy naszym uczniom radość i dostarczyła wielu cennych rad dotyczących prowadzenia swojej przyszłej kariery sportowej.

Warto wspomnieć, że do tej pory Wojtek Wolski grał w drużynach Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Chin, a nawet Polski. W sezonie 2012-2013 zasilił bowiem szeregi Ciarko PBS Bank KH Sanok. Obecnie hokeista występuje w barwach Mietałłurg Magnitogorsk, ale w styczniu 2018 otrzymał nominację do kadry Kanady na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. To niebywałe wyróżnienie i szansa na zaprezentowanie swoich możliwości. Trzymamy zatem mocno kciuki za naszego rodaka i życzymy jego reprezentacji jak najlepszych wyników!

Wojtek Wolski na spotkaniu z naszymi uczniami w kwietniu 2017 roku

Wojtek Wolski w barwach Ciarko PBS Bank KH Sanok, fot. Tomasz Sowa