O szkole

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu zostało powołane w 1994 roku. Założycielem i organem prowadzącym Szkołę jest Polski Związek Hokeja na Lodzie w Warszawie. Szkoła Mistrzostwa Sportowego zlokalizowana jest w budynku MOSiR Sosnowiec ul. 3-go Maja 41.

NlogoPrzezroczysteCała szkoła mieści się w jednym obiekcie, zapewniając uczniom zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, naukę, treningi i odnowę biologiczną. Kadrę szkoleniową tworzy 4 trenerów, 1 lekarz, 2 masażystów, pielęgniarka, kierownicy drużyn i 27 nauczycieli dydaktycznych, w tym psycholog.

Szkoła daje możliwość połączenia 3-letniej nauki na poziomie liceum ogólnokształcącego z dwufazowym treningiem pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego

Mało liczne klasy (do 16osób), wysoki poziom lektoratów językowych oraz nauka w grupach dają możliwość lepszego przygotowania do egzaminu maturalnego.

Kontakt Kadra Uczniowie Osiągnięcia Baza lokalowa Galeria