Mistrzostwa Świata Kobiet U18 Katowice 2018

W odbywających się w dniach 6-12 stycznia 2018 w Katowicach Mistrzostwach Świata dywizji 1B Juniorek U18 po brązowy medal po raz drugi z rzędu sięgnęły polskie hokeistki, podopieczne Grzegorza Klicha. W rozgrywanych w katowickim małym Spodku zawodach Polki w ostatnim meczu pokonały Wielką Brytanię 2:0. Złoto i awans wywalczyły Dunki, natomiast srebro przypadło Francuzkom.

Nasza szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie skierowane do wolontariuszy, którzy byli zaangażowani w pomoc przy organizacji Mistrzostw. Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przede wszystkim za ich wkład pracy, pasję dla sportu oraz profesjonalne podejście do wszystkich kwestii organizacyjnych. Na końcu wpisu znajdziecie Państwo odnośnik do dokumentu będącego oficjalnym podziękowaniem IIHF.

Warto nadmienić, iż nasi uczniowie – Marcin Płachetka, Bartosz Schmidt, Michał Kwak, Marcin Wróbel oraz Jakub Zawalski angażowali się czynnie również w pomoc przy organizacji Turnieju Nadziei Olimpijskich Kobiet do lat 18, który odbył się w Katowicach-Janowie w dniach 15-17.12.2017. dotyczy to zarówno pomocy organizacyjnej przy przygotowaniu Turnieju, jak i podczas jego trwania.

Zwycięska drużyna Polek

Podziękowanie IIHF