Wrażenia z meczu Polska Włochy

DSCN4981Otwarcie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I Grupy A w Krakowie bardzo podobało się kibicującym uczniom naszej szkoły i towarzyszącym im nauczycielom, wychowawcom internatu. Z niecierpliwością czekaliśmy na mecz otwarcia, wierząc w zwycięstwo Polaków. Pierwsza tercja zakończyła się niekorzystnym dla nas wynikiem 0:1. Na szczęście w drugiej odsłonie do wyrównania doprowadził absolwent NLO SMS Grzegorz Pasiut, który wykorzystał  nagranie zza bramki Sebastiana Kowalówki (również absolwenta szkoły) i precyzyjnie strzelił przy słupku. W 34 minucie reprezentację Polski na prowadzenie mógł wyprowadzić Radosław Galant (absolwent NLO SMS), lecz przy strzale został zaatakowany kijem przez zawodnika włoskiego. Tuż po wznowieniu, grając w osłabieniu, Włosi przeprowadzili szybką kontrę, po której padła druga bramka. Trzecia tercja w naszych odczuciach była szansą na wyrównanie wyniku, ale zdecydowanie zabrakło skuteczności i nie wykorzystaliśmy szansy gry w przewadze. Porażka polskiej reprezentacji rozczarowała uczniów i pracowników naszej szkoły. Wierzymy jednak, że kolejne mecze zakończą się sukcesem Polaków.